Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Stampila societatii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Stampila societatii

Buna ziua.
Daca o societate este vanduta si are alt administrator,isi schimba denumirea si sediul in alt oras, stampila veche si dosarele muncitorilor cui raman? Se poate folosi pt stampilarea unor acte necesare pt ITM? Stiti ce lege reglementeaza acest lucru?
Multumesc anticipat pt raspunsuri.
In momentul in care partile sociale sunt cedate, persoanele cedente (fosti asociati) devin straini fata de societate si au obligatia sa predea cesionarilor(noilor asociati) toate actele societatii (conrtracte de munca, chitantiere, facturiere, contracte, actele contabile etc, inclusiv stampila).

Avand in vedere ca societatea si-a schimbat denumirea, asa cum spune si Andreea, stampila cu vechea denumire nu mai poate fi folosita. In urma modificarilor mentionate de dvs. s-a emis de catre ORC un nou certificat de inregistrare. Mergeti cu acesta din urma si faceti o alta stampila cu denumirea societati.
Multumesc frumos pt raspunsuri. Sunt lamurita. Va doresc o zi minunata.