Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... executare silita prezidentiala?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

executare silita prezidentiala?

-conditiile unei executari silite prezidentiale din apartament anl -
-ce presupune un asemenea proces
-exista un minor de 11ani care locuieste cu paratul in alta localitate
-mama minorului a inaintat executarea din apartament a tatalui(paratului)
cred ca doriti sa spuneti evacuare pe ordonanta presedintiala. Reclamanta va inainta mai intai o cerere instantei de domiciliu prijn care va solicita evacuarea insa trebuie sa aiba motive intemeiate cum ar fi lipsa titlului sau imposibilitatea convietuirii pe motiv de violenta cu conditia sa existe partaj pe rol. Prin ordonanta presedintiala nu se rezolva fondul problemei , ci este o masura provizorie conf,. art. 581 c.pr.civ. care se ia temporar pana la solutionarea procesului de fond .
Detaliati intrebarea pentru a primi un raspuns la obiect.