Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxe notariale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxe notariale

Buna ziua. Stiu ca de anul acesta din feb vor scadea taxele la notari.
Stie careva o data exacta din luna feb?
Multumesc
Nu scad taxele notariale. Au scazut valorile de expertiza ale bunurilor imobile in anumite circumscriptii. (de regula in circumscriptiile in care acestea au crescut in ultimii ani). Taxele notariale sunt aceleasi, procentual vorbind, dar scad valorile la care acestea se raporteaza.