Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Certificat garantie pierdut
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Certificat garantie pierdut

Buna ziua.
am cumparat un telefon nokia in urma cu un an din Londra.De aproximativ o luna s-a defectat asa ca am fost cu el la un service autorizat nokia din Bucuresti. Doamna de acolo mi-a confirmat ca telefonul este inca in garantie( a verificat pe calculator seria telefonului) insa a zis ca nu mi-l poate repara gratuit deooarace imi trebuie certificatul de garantie.
Se mai poate face ceva daca nu am acest certificat sau chiatnta de la magazinul de unde am cumparat?
sorinn007, utilizator
Daca nu aveti chitanta nu puteti face nimic.
sorinn007 a scris:

Se mai poate face ceva daca nu am acest certificat sau chiatnta de la magazinul de unde am cumparat?

Puteti cere sa vi-l repare contra cost, sau contactati direct nokia si vi-l vor repara sau inlocui ei, dar veti suporta costurile de transport.