Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general deschidere firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

deschidere firma

buna seara
doresc sa deschid o firma de plasare forta de munca si m-ar interesa ce acte am nevoie si ce suma trebuie depusa ca garantie.
multumesc
caen 7810-AGENTIE DE PLASARE A FORTEI DE MUNCA cu acreditarea furnizorilor în conditiile hotarâri se face de catre Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca prin agentiile pentru ocuparea fortei de munca judetene, în a caror raza teritoriala isi au sediul sau, dupa caz, domiciliul.

Baza legala:
HG nr. 277 din 21 martie 2002 privind aprobarea Criteriilor de acreditare a furnizorilor de servicii specializate pentru stimularea ocuparii fortei de munca.
Hotararea 790 / 19 mai 2004 privind modificarea Criteriilor de acreditare a furnizorilor de servicii specializate pentru stimularea ocuparii fortei de munca nr. 277/2002.
glamour7576, utilizator
multumesc mult pt ajutor=D>