avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 739 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Neplata ratelor la masina
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Neplata ratelor la masina

Am achizitionat un Logan acum 3 ani si ceva. De circa 3 luni nu am mai putut plati ratele. Astazi m-au sunat de la RCI Leasing sa ma duc sa predau masina.
.
Intrebarea mea este: Daca predau masina, voi fi nevoit sa platesc si restul ratelor ramase + valoare reziduala (aprox. 2000 de euro)?
.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: gospodar , utilizator 20:03, 19 Ianuarie 2011
Cititi bine contractul.Unele societati de leasing au si asemenea prevederi in contract.
Am citit contractul dar nu
.
Ma intereseaza daca cineva de aici, a mai citit vreun contract incheiat cu RCI Leasing in pedioada 2007.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Logan in leasing NAE CLAUDIU NAE CLAUDIU Buna ziua, am un contract pe 7 ani cu RCI LEASING pt. un logan luat in 2007.Am platit un anume avans , ratele la fel sunt platite la zi ,problema este alta : ... (vezi toată discuția)
Leasing - executare silita bigbos bigbos am luat un logan in leasing in 2008 de la rci leasing si nu am mai putut plati ratele masina a fost recuperata de rci leasing cu rezilierea contractului bun ... (vezi toată discuția)
Impozit pe masina iris2008 iris2008 Am 2 intrebari...Prima:in 2005 am cumparat un logan in leasing ...pana in 2007,ianuarie,impozitul a fost platit de firma de leasing,anul trecut am platit eu ca ... (vezi toată discuția)