Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Neplata ratelor la masina
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Neplata ratelor la masina

Am achizitionat un Logan acum 3 ani si ceva. De circa 3 luni nu am mai putut plati ratele. Astazi m-au sunat de la RCI Leasing sa ma duc sa predau masina.
.
Intrebarea mea este: Daca predau masina, voi fi nevoit sa platesc si restul ratelor ramase + valoare reziduala (aprox. 2000 de euro)?
.
Multumesc!
Cititi bine contractul.Unele societati de leasing au si asemenea prevederi in contract.
Am citit contractul dar nu
.
Ma intereseaza daca cineva de aici, a mai citit vreun contract incheiat cu RCI Leasing in pedioada 2007.