Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cand ma pot pensiona ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cand ma pot pensiona ?

sunt nascuta pe 14-07-1957, am 53 de ani si am 30 de ani vechime in munca. cand ma pot pensiona chiar si anticipat ?
Limita de varsta la 60 de ani si 10 luni.Anticipat la 55 ani si 10 luni,conditia de stagiu fiind de 38 ani si 10 luni,fara stagiu asimilat.Anticipat partial la 55 ani si 10 luni,conditia de stagiu fiind de 30 de ani si 10 luni,fara stagiu asimilat.