Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare de viata platita de institutie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare de viata platita de institutie

Va rog sa-mi spuneti unde pot gasi temeiul legal privind posibilitatea incheierii de asigurari de viata pentru salariati, ca si beneficiu suplimentar salariului.
Multumesc!
Din pacate acest tip de comportament este unul specific marilor corporatii . Beneficiarul acestei polite fiind exclusiv angajatorul. Exista un profit foarte mare la o scara de talia marilor companii si mai ales in anumite industrii . Practic angajatorul ar avea mai mult de castigat de pe urma ta mai mult ca mort decat viu. E trist dar asta e realitatea, faceti un studiu si veti vedea ce-i cu aceste polite de viata incheiate angajatilor din marile companii.