Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... sanctiune penala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

sanctiune penala

Buna ziua, am un ong si sunt controlat de pol economica, as vrea sa stiu ce sanctiune primesc daca ma gaseste cu oameni care au lucrat la negru si daca e vreo problema daca cheltuielile sunt foarte mari. va multumesc anticipat
munca la negru se poate considera evaziune fiscala, pe linga sanctiunile specifice aplicate de Inspectia Muncii.
cu ce ocazie ati beneficiat de vizita politiei economice? in general activitatea lor nu se intersecteaza cu ONG.
Am avut plangere de la o persoana care o ajutam