avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... sanctiune penala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

sanctiune penala

Buna ziua, am un ong si sunt controlat de pol economica, as vrea sa stiu ce sanctiune primesc daca ma gaseste cu oameni care au lucrat la negru si daca e vreo problema daca cheltuielile sunt foarte mari. va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: ContSters155307 , utilizator 21:26, 29 Ianuarie 2011
munca la negru se poate considera evaziune fiscala, pe linga sanctiunile specifice aplicate de Inspectia Muncii.
cu ce ocazie ati beneficiat de vizita politiei economice? in general activitatea lor nu se intersecteaza cu ONG.
Am avut plangere de la o persoana care o ajutam

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsa contractului de voluntariat andreeaberedescu andreeaberedescu Care este sanctiunea in cazul unui ONG ce nu intocmeste contract de voluntariat cu persoanele ce presteaza activitati de voluntariat in cadrul sau? Exista vreo ... (vezi toată discuția)
Bani in plus la salariu CLASOR CONSULT CLASOR CONSULT Buna seara, Primirea de bani in plus la salariu, la negru, este considerata munca la negru? Care este sanctiunea ITM-ului in acest caz? Va multumesc ... (vezi toată discuția)
Munca la negru JaredNor JaredNor Buna ziua. As dori sa stiu ce penalizari exista pentru un angajat ce munceste la negru mai bine de 2 3 ani ( sau stiu eu.. 10 ? ), el neavand un venit sigur pe ... (vezi toată discuția)