Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... reabilitare.........
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

reabilitare.........

buna ziua
in anul 2002 am fost condamnat la o pedeapsa de 1 an cu suspendare,intrebarea mea este daca reabilitarea s-a facut din oficiu sau eu trebuie sa depun cerere de reabilitare. Mentionez ca fapta comisa a fost:
-incaierare+tulburarea linistii publice
multumesc!!!!!!!!!!
geany1082 a scris:

multumesc!!!!!!!!!!

Ca sa intelegeti mai bine:

1. In cazul dvs. radierea/stergerea cazierului (reabilitarea) ar fi trebuit sa se efectueaza in mod automat, fara interventia dvs.
2. Dat fiind faptul ca fapta s-a produs in 2002, cand nu prea erau calculatoare, este posibil ca curatarea cazierului sa nu se fi produs, din cauza lenei, mi se rupei sau a unei simple erori umane.

Sper ca acuma ati inteles cum sta treaba.