Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... contributii sociale profesie liberala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

contributii sociale profesie liberala

Buna ziua.
In conditiile in care am c.i.m. cu norma intreaga la un SRL si desfasor si o prefesie liberala,pentru profesia liberala ce contributii sociale sunt obligatorii?
Multumesc.
sanatate 5,5%
Multumesc.
Asa stiam si eu,dar am intrebat la fiecare institutie si mi s-a raspuns ca trebuie si cas individual si somaj individual.nu am mai inteles nimic.