Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Intreprinderea individuala dac desfasoara fapte de ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Intreprinderea individuala dac desfasoara fapte de comert depune 392?

Am o intreprindere individuala cu impozit in sistem real , desfasor printre altele si activitati comerciale am auzit o varianta cum ca ar trebui depus bilant la sf de an . A-as dori sa aflu mai multe informatii despre aceasta situatie? . eu tin conta in partida simpla?
Nu trebuie sa depuneti "bilant" . Dar trebuie depusa declaratia 392B, daca sunteti neplatitor de TVA, sau declaratia 392A, daca sunteti platitor de TVA. Daca sunteti platitor de TVA depuneti si declaratia 394 (care are termen 25.01.2011 ).
ISA20CTA, utilizator