avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... bonuri de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

bonuri de masa

Buna ziua De curind patronul meu mi-a introdus valoare bonurilor de masa in plafonul salarial.adik din suma salariului pe luna in curs mi se scade valoarea bonurilor de masa .Este legal ? ,cum pot eu ca salariat sa imi apar drepturile. ??? ..cu stima .....multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Popa Adrian , Contabil 13:34, 22 Ianuarie 2011
Pentru valoarea bonurilor de masa se impoziteaza doar cu 16%, cu celelalte contributii, nu.
Sa aveti grija cand primiti fluturasul sa vadeti cum este calculat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deducere personala nataliaz nataliaz Buna ziua! va rog ajutati-ma la un calcul de deducere personala. La un salariu de baza de 2225 ron, cu 2 copii minori in intretinere declarati la firma, pe ... (vezi toată discuția)
Impozitare tichete de masa cadou ? aprov1961 aprov1961 Cu ocazia Craciunului firma la care lucrez mi-a dat 20 tichete de masa cadou in valoare de 10 lei fiecare. Am fost pus de catre contabila sa semnez un stat de ... (vezi toată discuția)
Salarul ! justmusy justmusy As dori sa stiu daca se poate afla din fisa fiscala cati bani am primit pe o luna :) De exemplu venit brut scrie 1812 deduceri personale 150 alte deduceri ... (vezi toată discuția)