Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... bonuri de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

bonuri de masa

Buna ziua De curind patronul meu mi-a introdus valoare bonurilor de masa in plafonul salarial.adik din suma salariului pe luna in curs mi se scade valoarea bonurilor de masa .Este legal ? ,cum pot eu ca salariat sa imi apar drepturile. ??? ..cu stima .....multumesc anticipat
Pentru valoarea bonurilor de masa se impoziteaza doar cu 16%, cu celelalte contributii, nu.
Sa aveti grija cand primiti fluturasul sa vadeti cum este calculat.