Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... TERMENUL REZONABIL
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

TERMENUL REZONABIL

SOTUL MEU DE2 ANI ESTE TOT PE AREST PREVENTIV.CAT ESTE TERMENUL REZONABIL PT A FII JUDECAT DEFINITIV O PERSOANA INCARCERATA?
Daca este vorba de omor termenul de 2 ani poate fi considerat ca fiind rezonabil in conditiile in care deja prima instanta a pronuntat o pedeapsa cu condamnare.
Si practica judiciara din Romania este in acelasi sens atunci cand este vorba de omor.

avocat Claudiu Lascoschi