avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia alimentara

buna ziua multumesc ptr raspunsul dat ptr ancredintare copil dar as vrea sa mai stiu an legatura cu pensia alimentara .cred ca sunt 10 ani cam asa de cand a fost dat an judecata ptr pensia alimentara dar nu mia dat niciodata nici un ban.dupa cate am anteles este daca nu are nul obliga sau cam asa si acum ca este arestat nici atat.multumesc
Ultima modificare: Duminică, 23 Ianuarie 2011
ContSters188379, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 16:07, 23 Ianuarie 2011
In aceasta situatie,cand este arestat,chiar nu aveti nici o sansa de a-l obliga sa plateasca aceasta pensie.Cu parere de rau....
nu vreau ca sami plateasca vreau doar sa fie de acord ca fata sa stea cu mine ca sa nu mai depind de el .mereu a stat cu mine nu ea dat nimic fata este an spania el a fost de acord si acum daca vine an tara nu mai poate sa se antoarca cu nu mai vrea sa semneze ami cere bani mereu. mai ales acum ca este arestat .fata e la scoala an spania daca vine si nu se antoarce pierde cursurile.multumesc
fata nu va putea iesi din tara fara acordul tatalui sau cu hotarare conform careia va e incredintata. mai are 2 ani pana la majorat, poate nu vine perioada asta in tara

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ancredintare minor ContSters188379 ContSters188379 Buna ziua .Am o fata de 16 ani care este recunoscuta de tatal ei dar fata sta an grija mea decand sa nascut el nu mia platit nici odata nimic si nici nu sa ... (vezi toată discuția)
Divort cu tutela ionut37 ionut37 sarumana as dori si ieu o andrumare si ce ar trebui sa fac daca se poate sa ma ajutati daca suntei draguti am divortat de fosta sotie ca nu am mai putut ... (vezi toată discuția)
Concubinaj Adei23 Adei23 Buna seara sant din Romania sa nascut un baiat dintr-un m statconcubinaj.deoarce la anceput am ajuns la o antelege cu fosta ,ca copilul sa-i poarte numele ei ... (vezi toată discuția)