Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

daca copilul a implinit 18 ani si mai este inca elev dar nu a urmat cursul normal adica la18 ani el trebuie se fie in clasa a 12 sau student dar la 18 ani el este tot in clasa a 8 sau a10 se mai plateste pensie alimentara?
Pensia alimentara se plateste si dupa implinirea varstei de 18 ani daca copilul se afla in continuarea studiilor - este elev sau student.
In acest caz este necesara introducerea in justitie a unei actiuni avand ca obiect stabilire pensie intretinere