avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... noua angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

noua angajare

Buna ziua,sunt in somaj de 1an si 2 luni de la o mica firma de constructii care nu a mai avut activitate.Intrebarea mea este:dupa ce termin perioada de somaj mai pot fi angajat la aceeasi firma dac aceasta are din nou activitate?
Cel mai recent răspuns: andreea ravoniku , Avocat 17:01, 23 Ianuarie 2011
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj, ccc, somaj CamyCam CamyCam Buna gasit! Ma puteti ajuta cu o intrebare: pot beneficia de somaj dupa terminarea concediului de crestere a copilului pana la 2ani (care se termina in oct ... (vezi toată discuția)
Angajare pe perioada determinata -se mai acorda ajutor de somaj nicholaescu nicholaescu am mai multe nelamuriri pe care cu ajutorul dvs as dori sa le lamuresc. Zilelele acestea ma voi angaja pe perioada determinata de 1an. Sint in perioada de ... (vezi toată discuția)
Somaj la o luna dupa reluare activitate concediu creștere copil onisca onisca Buna ziua Cu Aproape o luna in urma mi-am reluat activiatea după concediu creștere copil. Firma la care lucrez insa acum îmi sugerează ca din cauza ... (vezi toată discuția)