Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj

Buna ziua, sunt casatorit de aproape 8 ani si sunt in pragul divortului, apartamentul in care locuiesc impreuna cu sotia mea este cumparat de mine cu mult inainte de casatorie, deci este doar pe numele meu. In urma divortului sotia mea va avea un drept asupra apartamentului ? (mentionez faptul ca nu avem copii impreuna). Va multumesc pt atentia acordata.
apartamentul e bunul propriu al dvs si asa ar fi ramas si daca ati fi avut copii.
doamna are dreptul la despagubiri daca ati platit rate impreuna sau ati adus imbunatatiri apartamentului