Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am nevoie de ajutor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am nevoie de ajutor

buna...am si eu o intrebare..nu stiu daca ma poate ajuta cineva dar incerc.
vreau sa plec la lucru in strainatate...am fost contactata de o firma...firma este din timisoara eu din iasi,asa ca toate formalitatile vor fi facute cu ajutorul internetului si a bancilor.acum vine intrebarea mea...am cautat pe net firma..sa vad de cand este,date despre ea..dar nu prea am incredere#-o.as vrea un site sigur sau o cale sa aflu cat se serioasa este firmaX-(.am codul unic de inregistrare ,numele,si nr de imnatriculare.ma poate ajuta cineva?:((
pe site-ul onrc (oficiul nat. al registrului comertului), la recom online, folosind nume utilizator: guest
parola: guest
poti obtine informatii despre inregistrarea firmei
Deasemenea poti da o cautare pe siteul ministerului finantelor sau pe net despre firma.
multumesc mult pentru raspuns..
pe onrc am incercat de acolo am luat datele firmei.
acum...acolo scrie ca ultima nuj ce in RC a fost facut in 2010...asta inseamna ca este infiintata in 2010?
Data ultimei inregistrari la RC ....inseamna ca in acel an s`a infiintat?
inseamna ultima modificare, data infiintarii o vezi si in numarul cu J, acolo ai anul.
Deasemenea, daca doresti sa cunosti firmele de recrutare, intra pe inspectia muncii timisoara si acolo trebuie sa gasesti agentii autorizati de plasare a fortei de munca, firma aceasta din timisoara trebuie sa fie pe lista.
Daca nu ai incredere in ei de ce te-ai inscris la ei? De ce nu i-ai verificat inainte sa platesti si sa semnezi contracte?
pai tocmai asta fac...nu am platit nimic deocamdata..doar am vorbit cu ei.iar acum ii verific.multumesc mult