Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... INTREBARE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

INTREBARE

O DOAMNA MA RUGAT SA INTREB URMATOARELE:BUNICA SA ARE UN APARTAMENT SI DORESTE SA IL VANDA.PENTRU VANZARE POATE FOLOSI O PROCURA PRIN CARE BUNICA A IMPUTERNICIT-O PENTRU VANZAREA ACESTUI APARTAMENT?TREBUIE SA SEMNEZE SI COPII BATRANEI PENTRU VANZAREA ACESTUI IMOBIL?MENTIONEZ CA ESTE UNIC PROPRIETAR BUNICA SA.VA MULTUMESC
bunica poate face o procura prin care sa mandateze o persoana sa se ocupe de vanzarea casei. nu este nevoie de semnatura copiilor atata vreme cat bunica e proprietar exclusiv al casei, dupa cum spuneti.
Este bun exclusiv al bunicii si are drept total de dispozitie.
Ea poate insarcina pe oricine prin procura sa faca instrainarea.
anucy a scris:

PENTRU VANZARE POATE FOLOSI O PROCURA PRIN CARE BUNICA A IMPUTERNICIT-O PENTRU VANZAREA ACESTUI APARTAMENT?TREBUIE SA SEMNEZE SI COPII BATRANEI PENTRU VANZAREA ACESTUI IMOBIL?

bunica e inca in viata, nu ?