Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Hipermarchet Braila
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Hipermarchet Braila

Buna ziua.Am lucrat la Hipermarchet [EDITAT] Braila de cand sa deschis pana la anchidere,cand sa anchis magazinul noi,angajati care am mai ramas,mai aveam de recuperat cam trei luni de salariu,nici an ziua de azi nu ni sa platit cele trei luni de salariu,nu mai zic si de sase luni de munca care nu au fost lucrate an cartea de munca.
Noi lucratori care am mai ramas pana la anchidere iam dat an judecata,la tribunal ni sa spus ca au intrat an insolventa si sa amanat procesul.
Acum nu stim ce sa facem,cat sa mai asteptam.
ContSters20980, utilizator
Verificati la Tribunal daca intr-adevar s-a deschis procedura insolventei impotriva firmei.
In cazul in care s-a deschis este necesar sa formulati declaratie de creanta si sa va inscrieti in tabelul creditorilor cu suma reprezentand c/v salariilor neplatite.
Este bine sa luati legatura cu lichidatorul judiciar numit in cadrul procedurii de faliment pentru a putea verifica daca figurati in evidenta firmei cu salarii neplatite