Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SALARII COMPENSATORII
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SALARII COMPENSATORII

Rog colegii sa isi epxrime opiniile profesionale cu privire la o speta: angajat functie conducere 4 luni, desfacut post in baza art. 65, alin. 1, Codul Muncii, solicitare de salariu compensatoriu conform CCM 2007-2010. Credeti ca i se cuvine acest salariu compensatoriu in conditiile in care a lucrat doar 4 luni? Va multumesc !
Bineinteles ca are dreptul la acest salariu compensatoriu, acordarea acestui salariu nu este conditionata de vechimea in munca in general si nici la angajatorul care desfiinteaza postul.