Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... acte viza fara paternitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

acte viza fara paternitate

buna ziua,
doresc sa plec in australia, pe certificatul fetitei mele in dreptul tatalui este liniuta, acest lucru imi anuleaza sansele de a obtine viza? nu prezint credibilitate ?
buna ziua
nu cred ca este un motiv ....dar ,incercati sa dati dovada de responsabilitate
av daniela
pepy24 a scris:

buna ziua,
doresc sa plec in australia, pe certificatul fetitei mele in dreptul tatalui este liniuta, acest lucru imi anuleaza sansele de a obtine viza? nu prezint credibilitate ?

Nici vorba. N-are nici o legatura.
mai am o intrebare, tatal stie ca vreau sa plec din tara, intre timp a mers cu mine la notar si a dat declaratie ca este tatal fetitei mele, urma sa mergem la starea civila pt recunosterea paternitatii, insa acum nu mai doreste sa o faca. ma poate opri la aeroport printr-o actiune sa nu ies din tara? si avand in vedere declaratia existenta la notar pot trece numele altui barbat pe certificatul de nastere? este fals in declaratie? ulterior poate reveni sa-si ceara drepturile de tata ?
ce-i de facut?
nu raspunde nimeni ?
pepy24, utilizator