Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... contracte cadru la un birou de avocatura
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

contracte cadru la un birou de avocatura

Referitor la contractele cadru incheiate intre un avocat si un client exista o intrebare.
Stiu ca nr. delegatiei trebuie sa coincida cu nr.contractului de asistenta, dar in cazul unui contract cadru unde se da deja un numar de contract si un nr. din delegatie, cum se mai taie o delegatie peste o luna in acelasi contract cadru(tinem cont ca nu trebuie sa taiem o delegatie fara contract)
Multumesc.
se pot taia mai multe delegatii in baza aceluiasi contract .Este normal pentru ca avocatul il poate reprezenta pe client in fata mai multor institutii si atunci are nevoie de mai multe delegatii. Contractele care corespund numarului celei de-a doua delegatii se pot completa cu mentiune numelui clientului si al contractuluianterior la care se face trimitere (vezi contract...)
Multumesc .