avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu Inspector protectia muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu Inspector protectia muncii

Care este salariul minim pentru un Inspector protectia muncii cu studii postliceale?
Cel mai recent răspuns: adm. , utilizator 21:19, 4 Februarie 2009
Va multumesc mult pentru raspunsuri dar tot nu m-am lamurit.
Domnul pe care vreau sa il angajez are studii postliceale , are acel atestat in domeniul securitatii si sanatatii in munca dar nu stiu la ce COD COR sa il incadrez ( din care sa reiasa ca el e singurul care se ocupa cu protectia muncii ). In codul COR nu gasesc acel COD 315219. Deci unde as putea sa-l incadrez sa sa nu gresesc?
241204


Inspector protectia muncii

(Subgrupa majora 24, Grupa minora 241, Grupa de baza 2412)

Nivelul de instruire: 4 (studii superioare)


315206



Tehnician protectia muncii

(Subgrupa majora 31, Grupa minora 315, Grupa de baza 3152)

Nivelul de instruire: 3 (studii medii sau postliceale)

Cel din urma (315206) ar fi incadrarea pentru persoana pe care o aveti. Probabil are cursul de 40 de ore nu?
in acest caz - tehnician protectia muncii - salariul minim este de 625 lei pentru studii postliceale.
Iti multumesc din suflet Elis. O zi buna!
Cu placere, si altadata :wave:

Alte discuții în legătură

Inspector ssm vs tehnician ssm apetra apetra Lucratorul nostru desemnat are certificat de absolvire, cursuri 80 ore, program perfectionare pt ocupatia inspector SSM, cor 315219, facut in 2009. Modificat ... (vezi toată discuția)
Studii inspector securitate si sanatate in munca mirela_lmc mirela_lmc Buna seara! Lucrez la o societate in functia de operator calculator si de curand am absolvit un curs de Inspector SSM-90 de ore. Nu am absolvit facultatea ... (vezi toată discuția)
Securitate si sanatate in munca - Elibet - Elibet Nu ati auzit de vreo modificare a Legii 319/2006???? Nu vi se pare absurd ca doar inginerii pot fi inspectori SSM (nivelul superior)? Mi se pare ca e foarte ... (vezi toată discuția)