Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu Inspector protectia muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu Inspector protectia muncii

Care este salariul minim pentru un Inspector protectia muncii cu studii postliceale?
Va multumesc mult pentru raspunsuri dar tot nu m-am lamurit.
Domnul pe care vreau sa il angajez are studii postliceale , are acel atestat in domeniul securitatii si sanatatii in munca dar nu stiu la ce COD COR sa il incadrez ( din care sa reiasa ca el e singurul care se ocupa cu protectia muncii ). In codul COR nu gasesc acel COD 315219. Deci unde as putea sa-l incadrez sa sa nu gresesc?

Inspector protectia muncii

(Subgrupa majora 24, Grupa minora 241, Grupa de baza 2412)

Nivelul de instruire: 4 (studii superioare)

Tehnician protectia muncii

(Subgrupa majora 31, Grupa minora 315, Grupa de baza 3152)

Nivelul de instruire: 3 (studii medii sau postliceale)

Cel din urma (315206) ar fi incadrarea pentru persoana pe care o aveti. Probabil are cursul de 40 de ore nu?
in acest caz - tehnician protectia muncii - salariul minim este de 625 lei pentru studii postliceale.
Iti multumesc din suflet Elis. O zi buna!
Cu placere, si altadata :wave: