Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu Inspector protectia muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu Inspector protectia muncii

Care este salariul minim pentru un Inspector protectia muncii cu studii postliceale?
as vrea si eu numarul HG in cre se specifica ca pana la sfarsitul anului 2008 trebuie reducse noxele sau chiar eliminate multumesc mult!!!!
Buna seara.
Imi cer scuze ca postez aici, problema mea nu are nici o legatura cu salariul unui insp.prot.munci dar are cu protectia munci si anume atestarea.
Am cursul de baza (40 ore) efectuat in 2002 si binenteles un atestat ( certificat ) emis in acelas an si am inteles ca acest certificat nu ar mai fi valabil si se spune ca ar trebui sa merg la cursuri din nou. Din cat am citit din leg.319 si norme nu reiese de nicaieri ca aceste diplome ar fi anulate si nici pe diploma mea nu scrie o perioada de valabilitate.Ce asi dori eu sa aflu : - daca conf. legii aceste diplome mai sunt valabile,
- daca nu mai sunt valabile se pot face cursurile din nou si la alte firme,
- daca sunt valabile atunci mai trebuie sa dau examen din cati in cati ani, si unde se poate da examenul?
Va multumesc anticipat.