Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... sprijin financiar din partea parintilor pentru ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

sprijin financiar din partea parintilor pentru gradinita unde si-au inscris copiii?

La gradinita de copii exista un anunt prin care parintii trebuie sa sprijine asociatia de parinti cu suma de 25 lei.Vreau sa stiu daca exista un cadru legal pentru aceasta taxa .
nu exista. este la mica intelegere, sau prin hotararea acelei asociatii de parinti sau a conducerii gradinitei.
Adica nu este obligatia legala, ci morala.