Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale societate radiata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

societate radiata

sunt actionar intr-o societate comerciala radiata cu 314/2001. cf art 7 din 314/2001, bunurile din patrimoniu se supun prevederilor art 477 C.C. ( adica bunuri fara stapan). unul dintre bunurile din patrimoniu este un imobil. exista solutie pt a rezolva problema legal?:-/
naivatco, utilizator
bunul a fost cumparat pe firma, respectiva casa a fost cumparata pe firma cu act notarial. nu a fost sediu social.
428/2001 e vialbil??????????????. am vazut foarte multe interpretari ale 428. atat de partea curtii constitutionale cat si de parteaq instantelor de fond, curtii de apel, etc
societatea radiata la 314/2001 nu mai exista juridic din 16.05.2002, impartirea patrimoniului se putea face inainte de radiere
428/2002 :radierea nula de drept........ poate fi viabil?