avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1777 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorii la intretinere
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorii la intretinere

Buna ziua.I-mi cer scuze ca v-a stresez cu intrebarile dar am {nu numai eu.ci si ceilalti locatari} intrebari legate de asa zise datorii.Aseara am gasit o scrisoare de la o firma cu ...calitatea de lichidator a societatii xxx care ma anunta ca datorez soc.xxx suma de 2029lei reprezentand c.v serviciilor prestate in 2001-2003.Desi pana la constituirea asociatiei de prop.am platit facturile la aceasta soc.niciodata i acesti 8ani nu m-i s-a comunicat ca am vreo restanta.M-i s-a cerut ultima chitanta de acum 8ani dar le-am spus ca nu am arhiva acasa iar cand le-m cerut copiile dupa chitante mi-au spus ca nu le am
Cel mai recent răspuns: Mihai Costache , Avocat 15:32, 28 Ianuarie 2011
daca nu au documentele justificative sa dovedeasca restanta atunci fiti linistit. pina cind nu va cheama in instanta, nu le acordati atentie.incearca apa cu degetul.

insa ar fi bine daca v-ati apuca sa gasiti actele contabile, legea va obliga la arhivarea lor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot recupera onorariul avocatului? CMirela CMirela Cum imi pot recupera onorariul pentru avocat pierdut in urma unui proces castigat de mine? (vezi toată discuția)
Recuperare bani de la un avocat care nu si-a facut datoria pavelbuta pavelbuta Buna ziua.Am incheiat un Contract de asistenta juridica cu un avocat care sa ma reprezinte intrun proces de mostenire,acum un an,i-am achitat onorariul si i-am ... (vezi toată discuția)
Perturbarea linistii publice Saso Saso locuim la parterul unui bloc cu 4 etaje. proprietarii si-au dat apatamentul in chirie incepind din oct 2009. de atunci a nceput calvarul nostru. nopate de ... (vezi toată discuția)