Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorii la intretinere
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorii la intretinere

Buna ziua.I-mi cer scuze ca v-a stresez cu intrebarile dar am {nu numai eu.ci si ceilalti locatari} intrebari legate de asa zise datorii.Aseara am gasit o scrisoare de la o firma cu ...calitatea de lichidator a societatii xxx care ma anunta ca datorez soc.xxx suma de 2029lei reprezentand c.v serviciilor prestate in 2001-2003.Desi pana la constituirea asociatiei de prop.am platit facturile la aceasta soc.niciodata i acesti 8ani nu m-i s-a comunicat ca am vreo restanta.M-i s-a cerut ultima chitanta de acum 8ani dar le-am spus ca nu am arhiva acasa iar cand le-m cerut copiile dupa chitante mi-au spus ca nu le am
daca nu au documentele justificative sa dovedeasca restanta atunci fiti linistit. pina cind nu va cheama in instanta, nu le acordati atentie.incearca apa cu degetul.

insa ar fi bine daca v-ati apuca sa gasiti actele contabile, legea va obliga la arhivarea lor.