avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum profesez ca psiholog?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum profesez ca psiholog?

dupa terminarea facultatii de psihologie care sunt pasii ce trebuie urmati pentru a profesa
am auzit ca sunt necesare master aplicativ si un an de practica in supervizare
cum este mai bine sa-mi deschid propriul cabinet sau sa ma angajez(eventual bugetar)
Cel mai recent răspuns: crimson , utilizator 18:45, 29 Ianuarie 2011
Masteratul nu este obligatoriu pentru a profesa, insa indiferent de specialitatea pe care doriti sa o urmati, orice psiholog are datoria sa se perfectioneze tot timpul.
Gasiti toate informatiile pe site-ul Colegiului Psihologilor din Romania [ link extern ] /

Modalitatea cea mai potrivita depinde si de cati bani aveti pentru a deschide si investi intr-un cabinet (sau a va asocia cu alti psihologi pentru asta).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot infiinta un pfa si apoi sa-i suspend activitatea ? dan_mihutiu dan_mihutiu Sotia mea tocmai s-a inscris in Colegiul Psihologilor din Romania. Nu poti profesa in domeniu daca nu esti inscris in colegiu. Problema este ca deocamdata nu ... (vezi toată discuția)
Procedura deschidere cabinet meloterapie tina_gheorghe tina_gheorghe Buna ziua, sunt profesor de muzica, am 2 certificate de Lucrator prin arte combinate obtinute prin absolvirea a 2 module de initiere si perfectionare in ... (vezi toată discuția)
Deschidere cabinet psihologic cristina_flmn cristina_flmn Dupa indelungate cercetari si discutii cu diferite persoane mi-am permis sa vin catre dumneavoastra cu cateva intrebari intrucat informatiile gasite pe ... (vezi toată discuția)