Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum profesez ca psiholog?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum profesez ca psiholog?

dupa terminarea facultatii de psihologie care sunt pasii ce trebuie urmati pentru a profesa
am auzit ca sunt necesare master aplicativ si un an de practica in supervizare
cum este mai bine sa-mi deschid propriul cabinet sau sa ma angajez(eventual bugetar)
Masteratul nu este obligatoriu pentru a profesa, insa indiferent de specialitatea pe care doriti sa o urmati, orice psiholog are datoria sa se perfectioneze tot timpul.
Gasiti toate informatiile pe site-ul Colegiului Psihologilor din Romania [ link extern ] /

Modalitatea cea mai potrivita depinde si de cati bani aveti pentru a deschide si investi intr-un cabinet (sau a va asocia cu alti psihologi pentru asta).