avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 746 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... INCREDINTAREA DIRECTA A UNEI FUNCTII DE SEF SERVICIU ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

INCREDINTAREA DIRECTA A UNEI FUNCTII DE SEF SERVICIU POATE FI CONTESTATA IN MEDIUL PRIVAT DOAR PRIN TRIBUNAL SAU CONTESTATIE LA ITM?

CONTESTAREA INCREDINTARII DIRECTE FARA CONCURS A UNUI POST DE SEF SERVICIU
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:43, 30 Ianuarie 2011
Se contesta la instanta de judecata ... ITM-ul nu are aributii jurisdictionale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediere pentru motive care nu tin de persoana angajatului!! danbratulex danbratulex Buna ziua !!! In cazul in care am fost concediat pentru motive care nu tin de persoana mea (asa cum este scris in decizia de concediere) ce masuri pot lua ... (vezi toată discuția)
Contestare schimbare din functie in sistemul militar catalin975 catalin975 Cu data de 31.12.2012, un post de conducere, ex. [b]sef serviciu II[/b], este radiat iar cu aceeasi data se infiinteaza [b]sef serviciu I[/b], cu un coeficient ... (vezi toată discuția)
Numirea functionarilor publici unroman unroman va rog sa-mi spuneti daca, in situatia reorganizarii institutiei publice, atunci cand sunt respectate cerintele art 100 din 188/1999 r2 , un sef de serviciu ... (vezi toată discuția)