Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... contestare schimbare din functie in sistemul militar
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

contestare schimbare din functie in sistemul militar

Cu data de 31.12.2012, un post de conducere, ex. sef serviciu II, este radiat iar cu aceeasi data se infiinteaza sef serviciu I, cu un coeficient de ierarhizare superior. Mentionez ca sarcinile, atributiile si responsabilitatile aferente posturilor precizate mai sus sunt identice, postul de conducere radiat si cel infiintat fiind in cadrul aceluiasi compartiment, ocuparea postului de sef serviciu II realizandu-se anterior prin concurs. De la esalonul superior se primesc precizari de punere la dispozitie, conf. Legii80/1995, a ocupantului postului de sef serviciu II si de scoatere la concurs a postului de sef serviciu I. Care ar fi etapele atacarii la instanta de contencios-administrativ competenta a dispozitiilor de rang superior: Directie Generala Resurse Umane, avand in vedere ca in anii precedenti in asemenea cazuri s-a procedat la numirea directa a ocupantilor posturilor de conducere radiate, in cele nou infiintate, aspecte puse in practica cu aprobarea aceleasi structuri: Directia Generala Resurse Umane?
1. Respectati procedurile prealabile obligatorii specifice sistemului militar caruia ii apartineti.
2. mult :luck:!
Nimeni nu este de neinlocuit, chiar si eu.
eraz, utilizator