Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

divort

In aprilie 2010 am dat divort .Prima infatisare a avut loc pe 16.09.2010 . Pe data de 09.09.2010 sotul meu avandut masina surorii lui fara ca eu sa stiu .La prima infatisare am retras dosarul.In ianuarie sotul meu a dat divort lundu mi copilul si mutandu se la socrii( copilul are 11 ani) si ma ameninta ca imi va lua tot si ca masina care a vandu t o nici nu a existat .Ce ma sfatuiti?
Sa continuati procesul de divort si sa aduceti in instanta probe referitoare la bunurile materiale COMUNE (dobandite in timpul casatoriei) care au fost instrainate de catre sot fara acordul dvs. Oricum, este clar ca nu puteti continua o casnicie cu un astfel de OM!B-)
Succes!