Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii - CCM ramura comert 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii - CCM ramura comert 2011

buna ziua,

in contractul de munca pe 2010 la nivel ramura comert era prevazut acordarea a minim 2 salarii compensatorii in afara drepturilor la zi in cazul dispnibilizarii din motive ce nu tin de persoana salariatului. Doresc sa stiu daca in CCM ramura comert pe 2011 mai este prevazuta acordarea celor 2 salarii sau de unde pot descarca CCM comert 2011.

Multumesc.
Pai si de unde/cum aflu daca a fost sau nu denuntat? Daca mai e valabil sau nu? Cine il denunta? Si unde? Scuze...dar sunt putin afon in chestii din astea.
Raspunsul sigur il aflati daca trimiteti o intrebare pe adresa de e-mail a Ministerului Muncii care inregistreaza aceste contracte.
clase74 a scris:

Pai si de unde/cum aflu daca a fost sau nu denuntat? Daca mai e valabil sau nu? Cine il denunta? Si unde? Scuze...dar sunt putin afon in chestii din astea.

Daca CCM la nivel de ramura de comert ar fi fost denuntat, cred ca s-ar fi aflat pana acum .... asa cum s-a procedat si in cazul CCMN.
tudorvaleriu a scris:

Raspunsul sigur il aflati daca trimiteti o intrebare pe adresa de e-mail a Ministerului Muncii care inregistreaza aceste contracte.

am trimis mail aseara, daca imi raspunde cineva scriu si aici.
clase74 a scris:

tudorvaleriu a scris:

Raspunsul sigur il aflati daca trimiteti o intrebare pe adresa de e-mail a Ministerului Muncii care inregistreaza aceste contracte.

am trimis mail aseara, daca imi raspunde cineva scriu si aici.

Veti primi raspuns de la Directia de Dialog Social a Ministerului Muncii ...