Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot fi P.F.A. si in acelasi timp,si S.R.L.?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot fi P.F.A. si in acelasi timp,si S.R.L.?

Sunt psiholog,P.F.A.si doresc sa-mi deschid o pravalie cu distributie de produse naturiste,pt.care se cere sa am un S.R.L.! E posibil asa ceva,sau exista alte posibilitati? Va multumesc anticipat,pt.raspuns!
Nu este obligatoriu sa aveti SRL pentru comert produse naturiste. Dar nu puteti avea doua PFA/Iintrepr.indiviuale pe aceeasi persoana, astfel ca sunteti nevoita sa infiintati SRL. Procedura de infiintare SRL o gasiti pe site-ul onrc.ro.
Puteti sa fiti si PFA si sa aveti oricate SRl-uri doriti.
O varianta mai simpla ar fi sa va modificati statutul PFA-ului si sa va adaugati si activitatile necesare comertului pentru produse naturiste.