Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... despre bunuri comune...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

despre bunuri comune...

buna ziua, as dori o lamurire. un apartament cumparat de un cetatean turc in romania este considerat ca fiind bun doar al lui sau este considerat bun comun cu sotia cu care este casatorit in turcia?
daca sotia este cetatean roman atunci potrivit legislatiei noastre, acel imobil este considerat ca fiind bun comun. Daca sotia este si ea cetatean turc... aveti nevoie de o opinie juridica din partea unei persoane care cunoaste legislatia din Turcia... in ceea ce priveste aceasta legislatie cunostintele mele sunt ca si inexistente...
sotia este cetatean turc, apartamentul este in romania