Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperarea carnetului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperarea carnetului de munca

Buna ziua. Am si eu o problema cu cartea de munca.In luna iulie 2010 mi-am dat demisia de la firma care lucram cu art 55b,di acea luna si pana acum cartea mea de munca este la itm bucuresti.Am sunat la inspectorul care se ocupa de firma respectiva si imi spune ca nu o mai gaseste ca poate este la scanat.Sa ma duc la casa de pensii si sa vad daca ma descurc sa vad daca e acolo si sa o ridic.Stiu ca daca o sa ajung acolo nu pot rezolva nimic. Va rog sa-mi spuneti cum pot sa-mi recuperez cartea de munca de la itm?Ce cai legale trebuie sa urmez pentru a intra in posesia ei. Va multumesc !
:offtopic:
Bucurestiul nu se poate compara cu alte localitati ... CPMB anul trecut daca a scanat vreo 5 luni din 12 luni cat are un an ...:(
Reeditare mesaj
@ lucretia_micu
Data post: Luni, 31 Ianuarie 2011, 19:36
Subiect: Recuperare carte de munca

Precizez ca firma la care am lucrat se afla la dna. GRIGORE MARINA sect 2 ,cu dansa am vorbit la telefon si dansa ma trimis la casa de pensii.