Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... RCA nu plateste
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

RCA nu plateste

va rog sa ma ajutati cu o intrebare. firma de asigurari rca a celui care mi-a lovit masina nu plateste, sustine mincinos ca nu s-a intamplat acidentul. nu m-au trimis la service sa-mi faca calculul daunelor. am inteles ca pot sa-i dau in judecata - dar ce suma sa cer? imi fac eu un calcul ? dar daca repar masina, pot sa cer suma cheltuita ? va multumesc mult de tot.
Din pacate acel constat amiabil mai mult complica lucrurile.Va recomand pe viitor sa apelati la serviciul politiei pentru a certifica accidentul astfel asiguratorului ii va fi greu sa conteste procesul verbal al politiei rutiere