Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... infiintare fundatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

infiintare fundatie

de cit capital social am nevoie la infiintarea unei fundatii si care este tariful pt. rezervarea denumirii si in ce cont se depun banii?
:(
pentru mai multe lamuriri descarcati fisierul pdf de la acest link: [ link extern ]
m_c_m, utilizator
alinapop54 a scris:

de cit capital social am nevoie la infiintarea unei fundatii si care este tariful pt. rezervarea denumirii si in ce cont se depun banii?
:(

va recomand infiintarea unei asociatii, caci la infiintarea unei fundatii aveti nevoie de MINIM 100 salarii minime brute pe tara, pe cand la o asociatie este nevoie de cateva salarii minime brute

infiintati o asociatie, iar mai apoi, cand ajungeti sa aveti un capital de minim 100 salarii puteti sa ii schimbati forma juridica in fundatie ;)

taxele le gasiti pe site-ul registrului asociatiilor si fundatiilor ;)
ContSters161855, utilizator