Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Destituire administrator SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Destituire administrator SRL

Buna ziua,

care este procedura de destituire a unui administrator SRL numit prin act constitutiv, administrator care evident se opune destituirii? SRL are doi asociati.

Multumesc pentru raspunsuri competente!
1. Hotararea Adunarii generale a asociatilor de revocare a administratorului si numirea unui alt administrator.
2. Inregistrarea la ONRC a modificarilor.