avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1265 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu bugetar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu bugetar

Buna ziua as dori sa stiu si eu daca se mai scad si din anul 2011 salariul bugetarilor cu 25%?
Cel mai recent răspuns: Serban Tanase , Consultant asigurari 18:22, 1 Februarie 2011
Nu.
Se adauga 15 %.
doar BOC stie cum va fi
Da, in mod normal vor scadea salariile bugetarilor datorita inflatiei galopante la intretinere ,imbracaminte si alimente!!!!!!Asa ca la pamantul strabunilor trebuie sa ne intoarcem....,in rest fum si cenusa!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Venitul brut minim garantat pentru functionarii publici antin antin sint functionar public si incadrat cu un salariu de 705 ron brut.daca se aplica reducerea conform legii 118/2010 cu 25% ,este corect ca venitul brut sa scada ... (vezi toată discuția)
Boc si pensia alimentara mancipri mancipri bugetarii care au de platit pensii alimentare pentru copii lor si carora li se va diminua salarul cu 25% , vor putea cere in instanta , in baza \" legii boc ... (vezi toată discuția)
Salariu bugetar 2011 aryana1 aryana1 Buna ziua, am o nelamuire cu privire la legea privind salarizarea in anul 2011 a personalului platit din fonduri publice. Nu stiu daca am inteles bine, ... (vezi toată discuția)