Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... solutionare dosar parchet
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

solutionare dosar parchet

buna ziua,dupa 8 luni sunt la fel de nelamurit ca-n prima zi,primesc invariabil raspunsul ca dosarul meu e in lucru la procuror,am facut cerere de urgentare rezolutie parchet dar nu primesc informatii suplimentare,ce mai pot face?mentionez c-am avut accident rutier,neacordare de prioritate!multumesc anticipat!
nu exista termen clar de finalizare, dosarele se rezolva in termen rezonabil care se raporteaza la complexitatea cauzei, aglomerarea parchetelor, nr de procurori, etc etc.

din pacate nu va pot recomanda decit rabdare si tutun iar lunar o sesizare la prim procurorul Parchetului ca sa nu uite de dvs.
va multumesc pt raspuns!
Mergeti in audienta la Primul procuror al parchetului care supravegheaza urmarirea penala,cu un memoriu si solicitati sa vi se comunice stadiul cercetarilor intreprinse si eventual sa solicite urgentarea cercetarilor.