Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... COMISIOANE SI DOBANZI ABUZIVE pentru cardul de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

COMISIOANE SI DOBANZI ABUZIVE pentru cardul de credit

AM UN CARD DE CREDIT [editat] PE CARE NU L-AM FOLOSIT DE APROAPE UN AN .ULTIMUL EXTRAS DE CONT ,PRIMIT ESTE CEL DIN 29.10.2010 .AZI 02.02.2011 AM FOST SUNAT DE BANCA CACI AM DE DAT 84 RON ,COMISIOANE SI DOBANZI . NU M-AU INFORMAT ,ASA CUM E LEGAL ,NICI PRIN EXTRAS ,NICI TELEFONIC .CONSIDERAND CA E UN ABUZ ,DORESC SA NU PLATESC .CUM SA PROCEDEZ ?
ContSters20980, utilizator
Este optiunea dvs de a nu plati acele comisioane si speze pe care vi le pretinde emitentul cardului al carui titular sunteti. Inainte de a interprinde orice alt demers, va sfatuiesc sa cititi termenii si conditiile contractuale in care ati acceptat emiterea acelui card si suma cu care contul dvs a fost creditat. Daca nu va clarificati problema cu emitentul cardului, puteti avea surprize de a figura in evidentele cu rau platnici ale biroului de credite si atunci, mai poftiti pe la banci sa luati si alte credite...........#-o
interesati-va ce comisioane reprezinta, pt ce suma aveti dobanda si de cand, cititi si contractul, iar daca vi se pare ceva in neregula, puteti depune o sesizare la protectia consumatorului.