Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... PROCES PE DREPT COMERCIAL ITALIA
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

PROCES PE DREPT COMERCIAL ITALIA

buna ziua,
societatea a primit o citatie din Italia cu privire la un incident din 2005, legat de furtul dunor marfuri din camion, intrebarile mele sunt:
1. cu cat timp inainte de termen trebuie depusa intapinarea conform Cpc italian?
2. societatea se poate reprezenta singura in fata instantei italiene sau trebuie angajat un avocat italian?
va multumesc.
puteti preciza ce e scris pe citatie? un nr de lege sau nr. de articol conform cpc.adevarul este ca pt instantele italiene aveti nevoie de un avocat italian sau eventual un avocat roman care a obtinut dreptul de a practica in italia.