Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... gasirea unor proprietari
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

gasirea unor proprietari

Buna ziua,
nu stiu daca am postat unde trebuie. Daca e gresit rog moderatorii sa mute subiectul.
Am o problema legata de gasirea unor proprietari de terenuri.
Am construit o casa pe un teren, care are cale de acces la care sunt mai multi proprietari (8 mai precis). Casa mea este pe a 3-a parcela. Pentru a face o extindere de retea electrica, trebuie sa cer acordul celor 1 sau 2 proprietari.
Am numele tuturor proprietarilor din extrasul de carte funciara, nr. contractelor lor de vanzare cumparare, data contractului, biroul notarial la care s-a semnat contractul.
La primarie mi-au zis ca baza cu registrul agricol nu este actualizata (nu se stiu exact proprietarii).
Cum as putea afla cine sunt acele persoane si cum pot da de ele?
Pot sa obtin informatia aceasta de la acel birou notarial? De la cadastru pot obtine informatiile si cum?
Repet, scuze daca subiectul nu a fost postat unde trebuie.
Multumesc anticipat pentru ajutor
Cred ca Biroul Notarial ,v-ar putea ajuta cu o copie de pe contractele lor de vanzare cumparare sau macar cu adresele lor.
Multumesc pentru raspuns. Sper ca notarul sa fie receptiv la dorinta noastra si sa ne dea date de contact ale proprietarilor. Multumesc inca o data