Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordarea sporului de conditii vatamatoare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordarea sporului de conditii vatamatoare

Buna ziua, va rog sa ma informati daca in anul 2011 pot sa acord sporul pentru conditii vatamatoare. Anul trecul am acordat acest spor pe baxa Buletinelor emise de organele abilitate dar acum cu aplicarea Legii 284/2010 si 285/2010 nu stiu daca este legal, mentionez ca pentru personalul auxiliar din invatamant care presteaza peste 80% din programul de lucru la calculator.
Cu multumiri,
in legea mentionata exista acordarea sporului respectiv pana la 15%.
in legea 284/2010 zice ca se va emite alt regulament de sporuri , care vad ca deja este in faza de proiect pe site-ul ministerului sanatatii la transparenta decizionala, dar pana la data emiterii regulamentului daca aveti determinarile facute puteti acorda in contunuare sporul daca persoanele isi desfasoara activitatea in aceleasi conditii