avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil; ma pot angaja cu 4 ore?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil; ma pot angaja cu 4 ore?

buna ziua .as avea si o intrebare: daca in momentul de fata beneficiez de indemnizatie crestere copil de la 3 la 7ani,pot sa ma angajez la 4 ore de munca
Cel mai recent răspuns: MIXAM , utilizator 17:44, 3 Februarie 2011
Pai nu trebuie sa stati cu copilul?
Daca va angajati pierdeti dreptul de a incasa indemnizatia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata dupa ccc + indemnizatie 500 lei de la stat oanaoproiu oanaoproiu Buna ziua, am 2 intrebari: 1) Am drept de concediu fara plata pana ce copilul implineste 2 ani dupa cele 11 luni de stat acasa CCC? Imi merge in continuare ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie 2016 Cristina293 Cristina293 \"Părinţii care obţin venituri impozabile cu minimum 60 de zile înainte de împlinirea de către copil a vârstei de doi ani (respectiv trei ani, în cazul ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie prin somaj Alexandra Ilinca Alexandra Ilinca Buna ziua! Am si eu o nelămurire.. Am terminat liceul si am beneficiat de indemnizatie crestere copil prin somaj in 2017, si am luat somaj doar o luna, iar ... (vezi toată discuția)