Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Introducere acte succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Introducere acte succesiune

Daca unul dintre frati deschide succesiune si din diferite motive unul dintre frati nu poate participa, ce se intampla in acest in acest caz.
Va multumesc anticipat.
Obligatia celui care demareaza dezbaterea succesorala este sa ii nominalizeze pe toti fratii, acestia urmand a fi citati.Daca din diferite motive ei nu se prezinta si nici nu vor putea demonstra ca au fost impiedicati de un eveniment independent de voina lor( forta majora) , atunci ei isi vor pierde dreptul la mostenire.
Poate da unei alte peroane o procura speciala pentru dezbaterea succesiunii.