Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs

Buna ziua,
As dori sa aflu care este modalitatea de a afla stadiul( amanare, sentinta definitiva, cu recurs etc) in care se afla un dosar la o instanta de judecata(in speta tribunal)? Precizez ca primul termen al procesului de recurs a fost stabilit pentru 12.01.2011, iar din motive obiective nu m-am putut prezenta. va multumesc
Mergeti la arhiva tribunalului si consultati dosarul.
buna seara,
cea mai simpla varianta ar fi sa intrati pe portalul instantelor de judecata.
ioana_cristea a scris:

buna seara,
cea mai simpla varianta ar fi sa intrati pe portalul instantelor de judecata.

Care in foarte multe cazuri nu este actualizat.
andymaurul, utilizator
De cele mai multe ori , totusi, portalul este actualizat.Poate nu chiar din ziua respectiva dar, sa nu fim chiar rautaciosi, se actualizeaza destul de repede, dar trebuie sa- l cauti in noul portal.