Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

totul devine paranormal sau decupat din dosarele X
asadar ma duc la ALOFM apoi in urma dosarului mi-a dat o foaie pe care sa o dau angajatorului ca sa o semneze,apoi sa vin cu ea inapoi si sa primesc tzidula in care scrie ca sunt inregistrat ca persoana in cautare de loc de munca .bun;aduc sa mi-o semneze si ma ia la 11 metri ca nu trebuie asemenea foaie,ca nu trebuie,ca nu stiu nimic,un adevarat circ.Ce sa spun ce au zis functionarele de la ALOFM despre jurista firmei,ca nu e nevoie de o asemenea foaie;ca ea e jurista si ea stie mai bine.
uite eu nu stiu decat ca cel mai destept e primul care cedeaza.
la toate intrebarile pe care le-am pus ,mi s-a raspuns exact acelasi lucru:
-ALOFM;
-FIRMA;
-ALOFM;
adica exact ce stiam si eu:am peste 45 de ani,firma are o subventie la salariul meu;dat fiind ca sunt inginer pe post de inginer,ar fi trebuit sa am salariu minimx2(cel putin)-parca Legea 76/2007-
vorba lui catavencu-DIN ACEASTA DILEMA NU PUTETI IESI-
ma poate ajuta cineva,macar asa ca sa mai radem ,ca oricum am cam inceput sa ma satur de fite de tipul asta
primesc orice fel de sfaturi
P.S.declaratie
-esti inginer,nu stii sa cauti pe net?
am tacut ,ca tacerea e de aur si ce sa-i spun ca sunt un fan al acestui forum?
hiroshima si nagasaki mici copii
asadar si prin urmare,pareri si discutii pe aceasta tema
ura si ....tot inainte
Greu de ghicit ce anume doriti. Daca va referiti la inscrierea la ALOFM ca persoana aflata in cautarea unui loc de munca ce mai cautati la angajator? Probabil va oferit ALOFM-ul un loc de munca si v-a trimis acolo? Fiti mai explicit sau o sa incerc sa mai ceitesc odata maine, poate acum sunt obosit. O seara buna.:D
Nu Sefu
-in primul rand nu ma interesa pe mine sa ma declar persoana in cautarea unui loc de munca;
-traseul ar fi fost astfel:angajator,ALOFM,angajator;
-ca o intoarce ca la PLOIESTI ,asta e altceva;
-nu pot sa dau pe post ce cuvinte au avut cei de la ALOFM la adresa angajatorului;
-asadar ne intoarcem la Dosarele X?
-
Daca inteleg bine agentia v-a trimes la un angajator fie sa va angajeze fie sa va dea negatie ca nu va angajeaza. Daca angajatorul a refuzat inseamna ca nu a stiut. Puteti merge din nou la agentie si aratati-le situatia. Daca mai este nevoie daca nu... dosarele x cum spui ;)